Mobil Sinematografi Eğitimi

Cep telefonu ile kaliteli YouTube ve online eğitim videoları kaydedin

Mobil Sinematografi Eğitimi

Cep telefonunuzla sinematik videolar çekin

Ekipman seçimi ve dekor

Cep telefonunu hareketsiz tutmanın yolları nelerdir? Işık kaynağı seçimi neye göre yapılır ve farklı ışık kaynakları arasındaki farklar nelerdir? Eğitim, röportaj ve/ya YouTube kayıtları yaparken dekor ve ses kayıtları konusunda nelere dikkat edilmelidir?

Işık Kaynakları ve Işıklandırma

Gün ışığı nasıl doğru şekilde kullanılır? Işık yerleşiminin videolara olan anlamsal etkileri nelerdir? İki (2) ışık kaynağı ile nasıl sinematik ışıklandırma yapılır? Üç (3) ışık kaynağı ile nasıl sinematik ışıklandırma ve renk yapılır? Fazla da sinematik olmasın, neden mi?

Video Çekimi ve Video Düzenleme

Cep telefonu kamerası ile çekim yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir? Video çekimi, aktarımı ve düzenlemesi ile ilgili iş akışı nasıl oluşturulur? Adobe Premiere Rush kullanılarak video düzenleme ve export ayarları nasıl yapılır? Düzenlediğiniz videoları YouTube veya online eğitim platformlarında yayınlarken nelere dikkat etmelisiniz?


Eğitmen


Fatih Güner
Fatih Güner

Benim ismim Fatih Güner, girişimci ve yazarım. 8 yıl boyunca medya sektöründeydim ve 2010’da kurduğum teknoloji blogu 2014 yılının ortasında rakibim tarafından satın alındı. Bu esnada politik reklam kampanyaları yaptım, bir performans pazarlama ajansı ve bir kitap dağıtım şirketi kurdum.

2010 yılından bugüne 300’den fazla etkinlikte, 50.000’den fazla kişiye bilgi ve deneyimimle dokundum.

Türkiye’nin en çok satan sosyal medya uzmanlığı eğitimlerini önce Bilgi Üniversitesi, sonrasında ise Yıldız Teknik Üniversitesi’nde organize ederek 1.000’den fazla öğrenciyi mezun ettim.


Eğitim İçeriğiSık Sorulan Sorular


Kurs ne zaman başlıyor ve bitiyor?
Kursu satın aldığınız an kustaki videolara erişiminiz olacak. Bu esnada yeni videolar ve dersler eklendikçe, eklenen içeriklerin tamamına ücretsiz sahip olabileceksiniz.
Kursa erişimim ne kadar devam edecek?
Kursu satın aldıktan sonra kursa erişiminiz teorik olarak sonsuza kadar devam edecek. Ancak, o esnada eğer Teachable platformu kapanırsa, eğitimleri bir başka platforma taşımayı düşünebilirim. Ancak Teachable'ın kapanacağını da pek düşünmüyorum :)

Hemen başlayın!